ÇALIŞMA EKİBİMİZ

Av. Volkan SIRABAŞI

        1976 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında derece ile mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, sırayla Cumhuriyet Savcılığı ve T.C. Kamu İhale Kurumu’nda yaklaşık 9 yıl Kamu İhale Uzmanı görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda 2008 yılından itibaren Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İhale Hukuku dersleri ve seminerleri vermektedir.

         Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup,  Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında “Kamu İhale Hukuku ve Sözleşmeleri” konusunda doktora eğitimine devam etmektedir.

          2004 yılında The University Of  Nottingham’da Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında Avrupa Birliği Kamu Alımları Mevzuatı ile İngiltere Uygulamaları Eğitimi ile 2005 yılında Polonya Kamu Alımları Kurumu (Poland Public Procurement Office)’ nda “Türkiye’deki Kamu Alımları ve İhale Sisteminin Güçlendirilmesi” amaçlı toplantı ve çalışma eğitimine katılmıştır.

         Kamu ihale mevzuatı alanında yayınlanmış uygulamaya ve sektöre yönelik 3 adet kitabı ile çok sayıda akademik makalesi bulunmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası konferans ile çalıştay’da tebliğ sunumları yapmıştır.

        Yapmış olduğu görevler nedeniyle çok sayıda teşekkür ve takdir plaketi ile belgesi bulunmaktadır. Kamu ihale hukuku, imtiyaz sözleşmeleri ve ihale modelleri alanında konuşmacı olarak televizyon programlarına katılmaktadır.

        İhale hukuku alanında yaklaşık 7.000 kamu görevlisine, yine tüm Türkiye çapında 2.000 avukata eğitim, seminer ve/veya konferans vermiş olup, halen Ankara’da serbest avukatlık yapmaktadır.   

 

Av. Volkan Sırabaşı'nın özgeçmişinin tamamına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

GERİ DÖN
0312 442 43 27
Yıldız Kule Turan Güneş Bulvarı No:106 Kat:14 No:62 Yıldız-Çankaya/ANKARA
empatidesign